Кошик
402 відгуків

Хірургічний шовний матеріал: види, особливості

Хірургічний шовний матеріал: види, особливості

Практично кожне хірургічне втручання передбачає розтин тканин та наступне накладення швів з метою прискорення процесу загоєння. Для цього використовують спеціальну стерильну хірургічну нитку, основне призначення якої – зупинення кровотечі з судин або з’єднання тканин до утворення рубця.

Види шовного матеріалу

При класифікації шовних матеріалів враховують в основному три критерії: структуру, здатність до біодеградації та сировину, з якої виготовлені матеріали.

Важливою властивістю хірургічних ниток є їх здатність до абсорбції (розсмоктування) в тканинах людини. За цим критерієм шовний матеріал поділяється на:

  • такий, що абсорбується;
  • такий, що не абсорбується.

Шовні матеріали, що розсмоктуються, тимчасово підтримують рану до її загоєння, після чого виводяться з організму у вигляді продуктів деструкції (ПГА, ПГЛА, ПДО, Кетгут). Ті, що не абсорбуються – зберігають свої властивості протягом періоду загоєння рани, стійкі до впливу тканин та рідин організму (шовк, поліестер, поліамід шовний матеріал).

За походженням виокремлюють натуральні та синтетичні види шовного матеріалу.

Хірургічні нитки за структурою поділяють на:

  • монофіламентні –  одинична нитка, з гладкою поверхнею;
  • мультифіламентні – складається з декількох волокон, бувають плетені та кручені.

Переваги атравматичного шовного матеріалу

Більшість хірургічних шовних матеріалів, які сьогодні використовуються в хірургії, є атравматичними. Вони забезпечують мінімальне пошкодження тканин при накладенні швів та відсутність «ефекту пилки» завдяки рівній гладенькій поверхні хірургічної нитки, її маніпуляційними характеристиками та способу з’єднання голки з ниткою. Тож, атравматичний шовний матеріал має наступні особливості:

  • властивості нитки. Мультифіламентний шовний матеріал має нерівну жорстку поверхню, тому під час його проходження через тканини вони травмуються, створюється так званий «пиляючий ефект». Щоб уникнути цього, часто мультифіламентний шовний матеріал покривають полімерним покриттям, яке надає нитці властивості монониток та робить її більш гладкою.
  • спосіб з’єднання шовного матеріалу та голки, при якому голка міцно приєднується до нитки в заводських умовах. У такому разі досягається максимальна відповідність діаметра голки до діаметру нитки, яка практично повністю закриває отвір у тканинах після проходження голки. Завдяки цьому зменшується травматизація тканин. При використанні травматичного шовного матеріалу, товщина нитки буде меншою ніж діаметр голки.
  • маніпуляційні властивості нитки: еластичність та гнучкість. Шовний матеріал в хірургії може бути жорстким, таким нитками важче маніпулювати та збільшуються ризики травмування тканин.

Розміри хірургічних ниток

Міцність на розрив та міцність вузла медичних шовних матеріалів визначається не тільки сировиною та структурою нитки, а залежить і від її товщини. Для зручності використання, усім шовним матеріалам присвоєні номери відповідно до товщини нитки. Номер визначається відповідно до шкали USP (цифрова шкала фармакопеї США) та шкали EP (метрична шкала Європейської фармакопеї).

За USP номер нитки визначається нулями та відповідає її діаметру. Менший діаметр нитки має більше нулів в умовному позначенні свого розміру (нитка 5/0 або 00000 тонша за нитку 3/0 або 000). За шкалою ЄР, розмір визначається за десятковою системою: діаметр нитки є кратним 0,1 мм (наприклад, ЕР 3 =3 х 0,1 мм = 0,3 мм).

Де вигідно купити шовний матеріал онлайн

Хірургічний шовний матеріал купити можна зробивши замовлення на сайті нашого інтернет-магазину. Ми пропонуємо своїм клієнтам широкий асортимент хірургічних ниток різного розміру, що включає 10 видів шовного матеріалу.  Ви можете обрати позиції з голками потрібного типу та форми, або шовний матеріал без голки, також у наявності асортимент шовних матеріалів в касетах.

Для зручності пошуку на сайті, ми розділили на групи увесь шовний матеріал, класифікація проведена відповідно до виду матеріалу. Також ви можете скористатися фільтром товарів, вказавши необхідні параметри.

Якщо ви шукаєте інформацію який шовний матеріал розсмоктується в організмі, як обрати потрібний розмір хірургічної нитки чи як підібрати потрібний шовний матеріал відповідно до області його використання, зверніться за консультацією до менеджерів нашого мед магазину MedMelochi та ми з радістю відповімо на усі питання.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner