Кошик
416 відгуків

Антисептики, дезрозчини

В роботі кожного медичного закладу особливу увагу слід приділяти дезінфекції та стерилізації. Дезінфекція являє собою комплекс заходів, що полягають в обробці приміщень, поверхонь, інструментів, інших об’єктів з метою їх очищення та знищення різних збудників інфекційних хвороб (зокрема вірусів, грибків, бактерій).

Виділяють два види дезінфекції: фізичний та хімічний.

Фізичний метод передбачає кип’ятіння, висушування, обробку ультрафіолетом, ультразвуком, гарячим повітрям/парою. Хімічний метод полягає у застосуванні спеціальних засобів для дезінфекції (розчинів, порошків, гранул). Оскільки застосування фізичних методів стерилізації вимагає наявності спеціального дороговартісного обладнання, з кожним днем все популярнішими стають хімічні засоби для дезінфекції.

Хімічні засоби для дезінфекції являють собою готові композиції з однією або декількома діючими речовинами, що відповідають за їх якість та ефективність. У їхньому складі також можуть бути стабілізуючі добавки, регулятори кислотності, мийні компоненти та інше. При виборі дезінфікуючого засобу слід звертати увагу на концентрацію діючої речовини, клас безпеки (1-4), необхідність використовувати засоби захисту при його використанні та спосіб обробки.

Антисептики для рук використовується для запобігання передачі патогенних мікроорганізмів та дотримання елементарних правил гігієни рук, коли умивальник і мило не доступні, як доповнення чи альтернатива миттю рук із милом і водою або як етап обробки рук медичного персоналу. Рекомендується використовувати антисептик для рук, який містить щонайменше 60% спирту. Водночас слід пам’ятати, що антисептичні засоби «сушать» шкіру, тому у разі необхідності частої обробки рук антисептиком потрібно використовувати крем для рук.

Правила використання дезінфікуючих засобів та антисептиків для рук:

 ·        засоби слід зберігати з щільно закритою кришкою щоб запобігти вивітрюванню речовин, що містяться у їх складі;

·        перед застосуванням дезінфікуючого засобу слід уважно ознайомитись з інструкцією та дотримуватись усіх рекомендацій, що в ній містяться;

·        вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів слід проводити в рукавичках, щоб захистити руки від дії агресивних хімічних речовин, та в спеціальному одязі для захисту власного одягу від пошкодження;

·        у разі необхідності розведення засобу водою слід уважно дотримуватися інструкції, оскільки низька концентрація діючої речовини може знизити ефективність його дії;

·        дезінфікуючі засоби та антисептики повинні зберігатися у недоступному для дітей місці.

В асортименті інтернет-магазину «Медмелочи» представлений великий вибір дезінфікуючих засобів та антисептиків для рук за доступними цінами. Ми постійно працюємо над поповненням  та збільшенням асортименту свого магазину якісною продукцією.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner