Кошик
440 відгуків

Зберігання хірургічних інструментів

Зберігання хірургічних інструментів

В чому зберігати інструменти та за яких умов – дуже важливе питання у діяльності кожного медичного закладу, яке потребує ретельного вивчення та детального виконання усіх визначених правил медичним персоналом.

Вироби з хірургічної сталі призначені для багаторазового використання, тому умови в яких вони зберігаються, мають забезпечити збереження властивостей інструменту протягом тривалого часу, а також дотримання вимог асептики та антисептики.

Умови для зберігання хірургічних інструментів

Хірургічні інструменти багаторазового призначення повинні зберігатися у спеціальних приміщеннях з відносною вологістю повітря не вищою ніж 65%. У таких приміщеннях важливо підтримувати оптимальний температурний режим, тому їх оснащують вентиляційними системами та  опалюють в холодну пору року. Якщо вологість повітря перевищує 70%, потрібно проводити контроль якості зберігання інструментів не менше одного разу на місяць. Допускається зберігання інструментів і при більшій вологості повітря (до 80%), для цього вироби потрібно попередньо законсервувати.

Дотримання температурного режиму та оптимального рівня вологості повітря мають важливе значення для зберігання хірургічних  інструментів. Високі температури можуть спровокувати псування інструментів, а надмірна вологість повітря є чудовим середовищем для мікроорганізмів.

При зберіганні хірургічних інструментів важливо не допускати різких коливань температури та вологості повітря, а також забруднення поверхні виробів та потрапляння на них прямих сонячних променів.

У приміщеннях для зберігання медичних інструментів мають бути визначені процедури щоденного прибирання зон зберігання та періодичного очищення вентиляційних отворів.

Де зберігати – медичні коробки та шафи

Інструмент хірургічний зберігається в шафах або на стелажах у первинному пакуванні виробника або в іншій додатковій бар’єрній тарі (коробки, паперові або поліетиленові пакети). Його розкладають за типами та найменуваннями. В одному пакуванні допускається зберігання різнойменних виробів  та однойменних, що відносяться до різних категорій. На пакування приклеюють етикетку, з назвою інструмента, який у ній зберігається.

Також для належного зберігання хірургічних інструментів використовують спеціальні стерилізаційні коробки, виготовлені з нержавіючої сталі, яку можна стерилізувати. Вони забезпечують мінімальний контакт інструментів із зовнішнім середовищем та використовуються не лише зберігання, але і для безпечного транспортування інструментів.

Оптимальним варіантом для зберігання інструментів, які уже пройшли стерилізацію, є сухоповітряні стерилізатори. Вони створюють бар’єр між медичним виробом та потенційним забрудником – пилом,  вірусом чи бактерією. Вологість та температура у таких шафах регулюється, що дозволяє збільшити терміни зберігання інструментів. Магазин Medmelochi пропонує широкий асортимент сухоповітряних шаф, стерилізаційних коробок, а також витратних матеріалів для стерилізації.

Особливості зберігання медичних інструментів

  • ріжучі частини інструменту не повинні торкатися до стінок тари та не стикатися з іншими інструментами;
  • пружинні частини інструментів слід звільнити від напруги;
  • якщо інструменти зберігаються в наборі, їх стискають на перший зубець кремальєри;
  • ріжучі інструменти загортаються в папір та викладаються таким чином, щоб не затуплювалися;
  • герметично упаковані медичні інструменти потрібно зберігати в умовах що виключають їх пошкодження чи намокання упаковки;
  • стерильні вироби зберігаються окремо від не стерильних для запобігання їх забрудненню;
  • якщо на металеві медичні вироби не нанесено протикорозійне виробниче масло, слід змастити їх тонким шаром вазеліну та обернути парафіновим папером;
  • якщо вироби з олова, міді, латуні, чавуну зберігаються у сухому, добре опалюваному приміщенні, то нанесення на них мастила не є обов’язковим;
  • не допускається зберігання інструментів поряд з засобами дезінфекції, лікарськими препаратами, що можуть мати негативний вплив на метал та призводити до виникнення корозійних процесів.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner