Кошик
427 відгуків

Хірургічні затискачі: призначення, види, особливості

Хірургічні затискачі: призначення, види, особливості

Затискачами медичними називають  групу  хірургічних інструментів, які використовуються  не лише у загальній хірургії, але й хірургами вузьких спеціальностей, серед яких: офтальмологи, нейрохірурги, кардіохірурги. Кожному з них необхідний свій спеціалізований інструмент, який би повністю задовольняв усі потреби та вимоги лікаря. Саме тому сьогодні на ринку представлений досить великий асортимент хірургічних затискачів, що відрізняються за розміром, формою, сферою використання. Спробуймо більш детально розібратися що ж це за інструменти, на які види їх поділяють та на що потрібно звернути увагу при виборі хірургічного затискача.

Призначення затискачів

Затискачі хірургічні використовують для затискання кровоносних судин та тимчасової зупинки кровотечі у пацієнтів, а також для здавлювання, фіксації, утримання та передачі різноманітних об'єктів під час проведення операцій в травматології, хірургії, офтальмології та інших галузях медицини. Такі  інструменти під час оперативного втручання допомагають виконувати різноманітні маніпуляції з тканинами, органами, іншими інструментами та матеріалами.

Конструктивно затискач хірургічний складається з 2 гілок, з’єднаних замком. Робочі частини гілок називають губками, ними здійснюється захоплення та утримання об’єктів. Рукоять, як правило, має кільцеподібну форму і використовується для управління робочими часинами. Ближче до прикільцевої частини розміщений  фіксатор сили стискання -  кремальєра.

Хірургічні затискачі: види

Хірургічні затискачі можна класифікувати за різноманітними ознаками: розміром, формою (пряма та вигнута), наявністю зубців або кремальєри, рельєфу поверхні  (гладка, з насічками/без, хрестоподібна), матеріалом виготовлення, шириною кінчика, функціональним призначенням, сила впливу на об’єкти, а також за іменем автора.

Залежно від сили впливу на тканини затискачі можуть бути:

  • еластичними – є атравматичні, практично не травмують тканини;
  • жорсткими – травмують ділянку, на яку накладаються, рекомендовано використовувати не більше ніж 2 години;
  • резекційними – застосовуються при видаленні тканин та органів.

За функціональним призначенням:

  • кишкові – затискачі, що використовуються для перешкоджання витікання вмісту кишечника у черевну порожнину  та для закриття відкритого кінця кишки перед накладенням швів при проведенні операцій;
  • гемостатичні (кровоспинні) – використовуються для зупинення кровотечі. Серед найбільш часто використовуваних: зубчастий затискач більрота, з нарізкою, нейрохірургічні тип Москіт, дитячі тип Москіт, затискач кохера, кровоспинний затискач для глибоких порожнин;
  • затискачі для операційної білизни – для прикріплення білизни до очеревини, білизни до шкіри;
  • фіксаційні затискачі - для захоплення інструментів, щільних тканин, кишкової стінки, легені.

Як обрати та де купити такий інструмент

При виборі хірургічного затискача важливо звернути увагу на якість матеріалу та виробника. Якісний затискач повинен бути виготовлений з міцної сталі та мати гладку поверхню, що дозволяє уникнути пошкоджень тканин під час операції.

Купити хірургічний затискач можна в спеціалізованих медичних магазинах або в інтернет-магазинах, які спеціалізуються на продажу медичного обладнання та інструментів. Важливо звернути увагу на репутацію продавця та гарантії якості товару, щоб забезпечити безпеку та ефективність його використання.

В інтернет-магазині Medmelochi також можна придбати затискачі хірургічні,  види, доступні до замовлення, представлені у відповідній категорії розділу хірургічні  інструменти. Серед них: затискачі по Leriche, Kocher, Micro-Mosquito, Pean, Baby-Crile, кровоспинний затискач більрота, затискачі для операційної білизни по по Backhaus, по Jones та багато інших.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner