Кошик
401 відгук

Як підстригти собаку машинкою в домашніх умовах

Як підстригти собаку машинкою в домашніх умовах

Чи потрібно стригти собак? Деякі власники песиків, які жодного разу не стригли своїх улюбленців, губляться у роздумах чи потрібно це робити. Насправді однозначної відповіді на таке питання немає, проте є багато аргументів «за» і «проти». Частина власників пухнастиків стверджує, що це зайве, та навіть шкідливо для собаки, інші ж впевнені що це така ж сама частина догляду за твариною як і чищення зубів та вух.

Які ж аргументи «за» та навіщо собаці стрижка? Перш за все, це полегшення догляду за шерстю тварини, позбавлення від необхідності частого купання улюбленця, запобігання тепловому удару влітку, своєчасного виявлення кліщів, уникнення проблем зі слухом через потрапляння шерсті собаці в вуха, а також уникнення потрапляння шерсті до рота під час їжі.

Стрижка собаки в домашніх умовах досить важка та часом небезпечна задача, особливо якщо у вас немає достатнього досвіду та знань про техніку та безпеку її проведення. Однак, з деякими підказками та правильним обладнанням, ви можете зробити це безпечно та ефективно. Як підстригти собаку в домашніх умовах, розповімо далі.

Стрижка собаки вдома: з чого почати?

Перш за все, вам потрібно знайти правильне обладнання. Для підстригання собаки вам знадобиться: спеціальна машинка для стрижки, гребінець, ножиці для обрізання вух та хвоста, а також додаткові аксесуари, такі як насадки для машинки та плоский стіл для зручного розміщення собаки.

Зверніть увагу, що машинки для стрижки собак варто обирати саме спеціальні, призначені для стрижки тварини, адже використовуючи звичайну машинку, назвемо її «людську», стрижка тварини буде довгою, стомлюючою та не завжди з хорошим результатом. Також не обов’язково купувати професійний прилад для грумінгу, в інтернет-магазині медичних товарів МедМелочі представлений широкий асортимент машинок за доступною вартістю, які відмінно підійдуть для підстригання тварини в домашніх умовах.

Наступним етапом є підготовка тварини до процедури. Забезпечте комфортну температуру та освітлення, щоб ваша собака не була занадто напруженою. Також потрібно підготувати шерсть собаки перед стрижкою. Зачистіть шерсть від бруду та пилу, розчісуйте її, щоб уникнути заплутаності. Якщо собака має довгу шерсть, то можна зробити передстрижковий купаж, щоб зменшити об'єм шерсті та полегшити процес стрижки.

Як стригти собаку в домашніх умовах? Стрижку варто почати з найбільш доступних місць, таких як груди, боки та живіт. Використовуйте машинку для стрижки та насадку, що відповідає довжині шерсті вашої собаки. Починайте з найкоротшої насадки та поступово переходьте до більш довгих, якщо потрібно. Стрижіть проти росту шерсті, уникаючи тиску на шкіру. Слід пам’ятати про техніку безпеки під час проведення процедури. Уникайте стрижки собак машинкою надто близько до шкіри, попередивши можливі порізи та подразнення. Також не забувайте про вуха та хвіст, які потребують окремої уваги. Використовуйте ножиці для обрізання вух та хвоста, щоб зробити їх більш акуратними та естетичними. Коли ви закінчите стрижку, перевірте, чи немає пропущених місць та, чи все виглядає рівномірно. Якщо вам потрібно зробити додаткові корективи, знову застосуйте машинку для стрижки та ножиці.

Після стрижки забезпечте тварині комфортні умови. Дайте їй пити та їсти, а також надайте можливість відпочити та відновитися після процедури.

Стрижка собаки в домашніх умовах може суттєво ускладнитися, якщо вихованець поводить себе агресивно. Як правило, така поведінка тварини зумовлена страхом. Тож перед тим, як стригти агресивну собаку у домашніх умовах, потрібно спробувати її заспокоїти. Слід обрати час, коли тваринка розслаблена, ласкаво гладити та обережно перевертати її з боку на бік, пригостити улюбленою їжею та заохотити похвальними словами. У деяких випадках достатньо змінити місце чи інструмент на менш шумний.

Якщо ж усі спроби підстригти агресивну тварину в домашніх умовах виявляться малоефективними, то єдиним варіантом буде звернення до професійного грумера, який забезпечить максимально комфортні умови для проведення процедури.

Тож, якщо підсумувати, то стрижка собак в домашніх умовах може бути важкою, але можливою задачею. Пам'ятайте про безпеку, підготовку та правильну техніку, та ваша собака буде виглядати чудово та відчувати себе комфортно після процедури.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner