Кошик
430 відгуків

Догляд за кішкою після стерилізації: основні рекомендації

Догляд за кішкою після стерилізації: основні рекомендації

Період статевого дозрівання у котів настає між 7 та 9 місяцями життя. Воно змінює звичну поведінку і завдає маси неприємних проблем незалежно від статі вихованця. Якщо у самців статеве дозрівання проявляється більше поведінковими змінами (починають мітити територію, голосно кричати, псувати меблі, намагаються втекти з дому), то самиці окрім цього можуть відчувати дискомфорт та біль.

Стерилізація є одним із найбільш ефективних методів контролю народжуваності та попередження серйозних захворювань тварин. Проте, як і будь-яке інше оперативне втручання, має певні ризики. Щоб запобігти виникненню ускладнень після хірургічного втручання, дуже важливо правильно доглядати за кішкою та дотримуватися рекомендацій лікаря.

Післяопераційний догляд за твариною може здійснюватися в стаціонарі. В такому випадку вона отримає кваліфіковану допомогу, проте це дороговартісно та може бути досить стресово для тварини. Якщо ж під час реабілітаційного періоду тварина буде вдома, слід завчасно ретельно підготуватися до цього.

Транспортування після операції

Для того, щоб безпечно транспортувати тварину після оперативного втручання, одягніть на неї спеціальний бандаж для кішки після стерилізації - післяопераційну попону. Таке пристосування не дозволить розчісувати та зализувати рану, захистить її від забруднення, бактерій і мікробів. Післяопераційна попона має бути надійно закріплена на тілі кота, але не повинна бути занадто тугою, щоб не обмежувати рухи тварини.

Для перевезення слід обрати простору клітку. Можна накрити тварину ковдрою за необхідності. Важливо не допускати перегріву чи переохолодження улюбленця.

Догляд за кішкою вдома в післяопераційний період

Післяопераційний період потребує особливої уваги до догляду за котом. Важливо забезпечити тепле і затишне місце для відпочинку тварини, де вона може спокійно відновлюватися. Обладнайте його таким чином, щоб уникнути потрапляння сонячних променів. Якщо у вас є маленькі діти, обмежте їм доступ до тварини - кішці потрібен спокій!

  • Після стерилізації кішки можуть мати деякі побічні ефекти, такі як втрата апетиту, ледь помітний набряк після стерилізації кішки і легка слабкість. Це нормальне явище, яке зазвичай зникає протягом кількох днів. Однак, якщо ваша кішка не їсть протягом більше ніж 24 години або має високу температуру необхідно звернутися до ветеринара.
  • Також важливо дотримуватися рекомендацій ветеринара щодо прийому ліків і харчування вашої кішки. У стерилізованих тварин часто спостерігають підвищений апетит. Це може бути причиною швидкого набору ваги. Тому не слід давати тварині більше корму ніж її звичайна денна норма.
  • Після процедури стерилізації поведінка тварини змінюється. Кішка стає спокійнішою та ласкавішою. Припиняються тічки та зникають напади агресії. Характер тварини, грайливість та мисливський інстинкт залишиться колишніми.
  • Рекомендується ізолювати кішку від інших тварин протягом першого тижня після операції, та обмежити її фізичну активність протягом перших декількох днів. Узагалі, догляд за кішкою після стерилізації потребує уважності і терпіння. Якщо ви дотримуєтеся всіх рекомендацій ветеринара і надаєте своїй кішці достатньо уваги і догляду, вона швидко повернеться до свого звичного життя і здоров’я.

Стерилізація кішки – найпопулярніша серед усіх видів ветеринарних оперативних втручань. Для її проведення необхідне використання спеціальних інструментів, шовних та витратних матеріалів. Інтернет-магазин МедМелочі має в своєму асортименті усе необхідне для проведення процедури стерилізації кішки. У нас ви зможете придбати гачок кастраційний від власного бренду нашого магазину – Tisson Medical, а також інші хірургічні інструменти, шовні матеріали, медичні рукавички та медичні витратні матеріали, що можуть знадобитися під час операції. Також в асортименті представлені післяопераційні попони для котів та захисні ветеринарні коміри різних розмірів, що використовуються під час реабілітаційного періоду.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner