Кошик
416 відгуків

Хірургічні інструменти в стоматології: їх види та призначення

Хірургічні інструменти в стоматології: їх види та призначення

Практично кожна маніпуляція у стоматологічній практиці виконується з використанням певного інструменту.  Увесь стоматологічний інструментарій, як правило, поділяють на категорії залежно від його призначення. Так, є перелік базових інструментів, без яких неможливо уявити роботу лікаря стоматолога, та спеціальні інструменти, які застосовують для більш вузькопрофільних маніпуляцій: встановлення імпланту, виправлення прикусу, хірургії, тощо.

Інструменти, що використовуються в стоматології

Тож, без яких інструментів ми не можемо уявити роботу лікаря стоматолога? До таких базових інструментів відносяться:

 • стоматологічні дзеркала – дозволяють якісно оглянути ротову порожнину, виявити пошкоджені коронки, карієс та інші проблеми, що потребують втручання;
 • слиновідсмоктувачі – для очищення рота від слини;
 • бормашини – основним призначенням яких, є видалення карієсу перед пломбуванням зуба;
 • шприци стоматологічні – для введення місцевого знеболення перед складними маніпуляціями;
 • зонди – для виявлення наявних пошкоджень на поверхні та між зубами, видалення зубного каменю, перевірки больових реакцій;
 • скейлери – для очищенні зубів від нальоту.

За призначенням інструменти в стоматології поділяють на категорії:

 1. Терапевтичні. Призначені для виконання найпростіших процедур, очищення зубів, терапевтичного лікування та пломбування. Це гладилки, гачки, шпателі, бори, експлорери або зонди, екскаватори, поліри та інше;
 2. Ортодонтичні. Застосовуються для виправлення прикусу та вирівнювання зубного ряду. Вони допомагають встановити коронки, зафіксувати та зняти ортодонтичні конструкції. Серед них: кусачки дистальні та лігатурні, щипці, пінцети, позиціонери.
 3. Ендодонтичні. Використовуються для лікування кореневих каналів та включають: веріфер, ендо-файли, плагери, ріммери, спредери, голки Міллера, каналонаповнювачі.
 4. Стоматологічні хірургічні інструменти. Основним призначенням є екстракція зубів та їх коренів, розтин тканин: скальпелі, кюретки, ножиці, елеватори, люксатори, щипці, затискачі, пінцети, гачки. Окрім згаданих, є і інші хірургічні стоматологічні інструменти, які лікарі не так часто використовують у своїй роботі.
 5. Імплантаційні – для позиціонування імплантів. Це можуть бути ретрактори, фрези, свердла, вимірювальні вироби.

Де придбати якісні хірургічні стоматологічні інструменти

Дуже важливо для кожного лікаря вміти обрати ефективні та  якісні хірургічні інструменти. Стоматологія не виключення. Незалежно від сфери використання, усі інструменти повинні відповідати медичним стандартам якості. Вони мають бути виготовлені з міцних матеріалів, витримувати стерилізацію, корозію, та механічні навантаження, окрім цього, мати невелику вагу, бути ергономічними та зручними.

Інтернет-магазин MedMelochi пропонує своїм клієнтам якісний, перевірений досвідом стоматологічний інструмент за розумною ціною. Окрім цього, у нас можна придбати хірургічні інструменти, шовні та витратні матеріали, обладнання, медичні меблі та багато іншого. Якщо ж ви не знайшли потрібний товар в представленому асортименті, зверніться до менеджера магазину, та ми зможемо придбати його спеціально для вас під замовлення.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner