Кошик
411 відгуків

Матеріали для стерилізації

Стерилізація являє собою процес обробки медичних інструментів та витратних матеріалів, що має на меті забезпечити відсутність усіх видів мікроорганізмів на поверхні виробів. Стерилізація витратних матеріалів включає в себе наступні етапи: дезінфекція, передстерилізаційна очистка, та стерилізація. Виділяють наступні методи стерилізації: термічний (паровий, повітряний) і хімічний (розчинами хімічних засобів, газовий, плазмовий). Для того, щоб обрати необхідний метод, варто врахувати рекомендації виробника виробів медичного призначення.

Паровий метод стерилізації застосовується до загальнохірургічних та інших інструментів, деталей приладів, апаратів з корозійностійких металів, скла, білизни, перев'язувального матеріалу, гумових виробів, латексу, деяких видів пластмас. Медичні вироби стерилізують у парових стерилізаторах (автоклавах) за допомогою насиченої водяної пари під підвищеним тиском.

Повітряний метод стерилізації застосовують для стерилізації хірургічних інструментів, стоматологічних, гінекологічних інструментів, деталей приладів, апаратів, у тому числі виготовлених з металів, нестійких до корозії, та силіконової гуми. В основі цього методу — стерилізація сухим гарячим повітрям у повітряних стерилізаторах.

Хімічний метод стерилізації застосовують для медичних виробів, у конструкції яких є нестійкі до дії температури матеріали, відповідно, такі вироби неможливо простерилізувати іншими методами. Для стерилізації використовують дезінфекційні засоби, які виявляють спороцидну дію за такими діючими речовинами: альдегіди, перекис водню, надоцтова кислота, аміни, гуанідини тощо. Стерилізація відбувається у спеціально облаштованому обладнанні.

Стерилізація газовим методом. Цей метод застосовують для медичних виробів, виготовлених з різних матеріалів, у тому числі з термолабільних. Стерилізація відбувається у стерилізаторах, стерилізаційним агентом є оксид етилену.  Простерилізовані вироби витримують у вентильованому приміщенні протягом часу, рекомендованого виробником обладнання, до повної дегазації.

Стерилізація низькотемпературною плазмою. Таким методом стерилізують медичні вироби, виготовлені з нестійких до дії температури матеріалів, (хірургічні, ендоскопічні інструменти, ендоскопи, оптичні прилади, волоконні світоводні кабелі, зонди, датчики, електропровідні шнури, кабелі та інші вироби з металів, латексу, пластмас, скла, кремнію). Для стерилізації використовують стаціонарні плазмові стерилізатори. Як агент стерилізації використовують пари водного розчину пероксиду водню і низькотемпературну плазму.  Перевагою плазмового стерилізатора є відсутність токсичних відходів, оскільки залишковими продуктами плазми пероксиду водню є вода і кисень.

Інтернет магазин «Медмєлочі» пропонує широкий вибір матеріалів для стерилізації, а також інших витратних матеріалів. Окрім доступних цін Ви отримаєте професійну консультацію наших менеджерів. Ми постійно працюємо над збільшенням асортименту свого магазину якісною продукцією.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner