Кошик
411 відгуків

Пластирі

Пластир - унікальний, багатофункціональний перев'язувальний матеріал, без якого не обійтися як при побутових травмах, так і післяопераційних. Зовнішній вигляд медичного пластиру відомий всім, універсальний рулончик лежить практично в кожній домашній аптечці. Він може бути різного розміру, стерильний чи ні, великий (фіксуючий) або зовсім вузький для утримання різного витратного медичного матеріалу.  Медичні пластирі мають широкий діапазон застосування. Все залежить від того, в якій області вони задіяні. 

Найчастіше пластирі застосовують:

·        Для утримання перев’язувального матеріалу (фіксуючий).

·        Після операції (хірургічний).

·        Для місцевого застосування (бактерицидний, перцевий, мозольний тощо).

·        Для зближення країв рани (медичний пластир для ранової поверхні (стріп), стерильний).

Пластирі, які не містять лікарських речовин, називаються лейкопластирами. Їх використовують для захисту поверхні рани та для фіксації іншого перев’язувального матеріалу.

Окремо можна відзначити пластир медичний бактерицидний. Найчастіше в аптеці його можна зустріти у вигляді невеликої клейкої смужки зі спеціальною тканинною прокладкою, що складається з декількох шарів і просочена спеціальним антисептиком. Призначений для захисту швів, ран, застосовується в побуті або в медичних установах після операції. В домашніх умовах медичний пластир використовувати легко, досить зняти захисне покриття і щільно притиснути до шкіри по краях рани. Він чудово підходить для захисту від забруднення швів після операції, невеликих порізів, подряпин, легко знімається при необхідності і не торкається рани. Спеціальні дірочки (перфорація) в основі дозволяють повітрю проходити вільно, що перешкоджає розвитку анаеробної мікрофлори.

Слід окремо виділити гіпоалергенний медичний пластир. Він рекомендований до застосування для людей з підвищеною чутливістю шкірних покривів. У складі клейової смужки присутні спеціальні гіпоалергенні речовини, які перешкоджають розвитку висипу і подразнення навіть при тривалому носінні.

Стріп, або силіконовий пластир широко використовується після операції. Він дозволяє запобігти розтягуванню і подразненню ніжної шкіри в області надрізів. Завдяки стрипам, вдається отримати косметичний шов при різних порізах і травмах, не вдаючись до допомоги хірурга. Стрип після косметичної операції накладається не як простий перев’язувальний матеріал, а як необхідний медичний пластир, що дозволяє отримати при повному загоєнні тонкий, ледь помітний рубець.

 Медичний пластир для фіксації використовується після операційних втручань для надійного закріплення об’ємних пов’язок, а також тампонів або компресів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner