Кошик
415 відгуків

Ножиці

Хірургічні ножиці  - це  інструменти, що використовуються для розсічення м’яких та хрящових тканин, ребер, шкірного покриву та оболонок органів. Конструкція ножиць досить проста та являє собою дві ріжучі клиноподібні площини (леза), з’єднані за допомогою гвинта, на кінцях яких містяться кільця для зручного утримування інструменту в руках. Кут заточування лез ножиць, як правило, знаходиться в межах 40° .

За типом конструкції ножиці поділяють на 2 групи:

- шарнірні, у яких ріжучі площини з’єднані за допомогою шарніру. Такі ножиці працюють за принципом двох клинків, які щільно стикаються вістрями в момент проходження їх один проти одного у взаємодії. Зіставлення і розведення ріжучих кромок забезпечується рухом рукояток. Чим більше довжина рукояток перевищує довжину лез, тим менше потрібно прикладати зусиль для розтину тканин. При подовженні лез відносно параметрів рукояток, для розтину тканин необхідно прикладати більше зусиль. Шарнірними ножицями зручно користуватися для розтину тканин, які мають невелику товщину і високу регенеративну здатність: парієтальна плевра, очеревина, фасції, м’язи. Відносним недоліком ножиць шарнірного типу є можливість вислизання з-під леза тканин, що розтинаються.  Шарнірні ножиці залежно від цільового призначення можуть мати наступні форми лез: прямі (обидва леза яких гострі), тупі, з одним тупим лезом та одним гострим, зігнуті по площині та зігнуті по ребру.

- гільйотинні ножиці працюють по особливому принципу - ріжучі кромки лез одночасно замикаються по всій довжині. Такі ножиці зазвичай застосовуються для розтину хрящів та кісток, вони мають потовщені леза і довгі масивні рукоятки. Принцип гільйотини виключає можливість вислизання тканини з-під лез, що змикаються. Розташовані паралельно кромки лез гільйотинних ножиць розрізняються за формою, та можуть бути прямолінійні, у вигляді пологої дуги, у вигляді круто зігнутої дуги, та об’єднані кромки лез (нерухома частина – дугоподібна, рухома частина – прямолінійна.

Також слід окремо виокремити мікрохірургічні ножиці, що мають короткі ріжучі площини, та використовуються при операціях, які потребують високої точності виконання (наприклад: операції на очах, у носі).

Інтернет-магазин Medmelochi пропонує широкий вибір інструментів для хірургії, травматології та ортопедії. Ми постійно працюємо над збільшенням свого асортименту якісними та доступними товарами. Для отримання професійної консультації або ж у разі виникнення сумнівів у виборі позиції зверніться до наших менеджерів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner