Кошик
402 відгуків

Елеватори, остеотоми, распатори

Остеотом  - хірургічний інструмент, що використовують для розтину кістки. Складається з леза, ріжучої кромки, рукояті та ковадла. Ріжуча кромка леза заточена з двох боків. Ручки інструмента можуть мати різну форму: плоску; квадратну; круглу; шестигранну . Для запобігання ковзання в руці хірурга ручки мають поздовжні або поперечні насічки . Для утворення ріжучого моменту використовується сила удару хірургічного молотка по ковадлу остеотома.

Елеватор - інструмент, призначений для видалення зубів і зубних коренів або відділення їх від зубних лунок. Використовуються в щелепно-лицевій хірургії та стоматології. Елеватор складається з масивної ручки, з'єднувального стержня і більш вузької, загостреної, жолобкуватої робочої частини — щічки. Найбільш поширені елеватори прямий, кутовий і багнетоподібний, хоча є елеватори і інших конструкцій.

За типом конструкції виділяють:

·         елеватор прямий має опуклу, на кінці закруглену ручку, вужчий з'єднувальний стержень і желобковату з одного боку і опуклу з іншого щічку. Всі три частини розташовані на одній прямій лінії.

·         елеватор багнетоподібний (також елеватор Леклюза) в конструкції своїх частин (щічки, стрижня) схожий з прямим елеватором, але ручка елеватора розташована перпендикулярно стрижню.

·         елеватор кутовий (також елеватор бічний) схожий з прямим елеватором, але робоча частина (щічка) вигнута по ребру і розташована під кутом 120° до поздовжньої осі.

·         а також: елеватор надкостнічний і елеватор з подвійним вигином.

Функції різних типів елеваторів дещо відрізняються. Прямий елеватор призначений для екстракції коренів однокореневих зубів або роз'єднаних коренів багатокореневих зубів верхньої щелепи, а також екстракції зубів, що знаходяться поза зубною дугою і, рідше, — нижньощелепного великого корінного зуба.

Кутовий елеватор призначений для видалення коренів зубів нижньої щелепи. Призначений для видалення великого корінного зуба.

Распатори – медичні інструменти, що використовуються для відділення окістя від кістки, сепарації твердого піднебіння і відшарування тканин. Мають одне лезо з робочою частиною, що перпендикулярна до поздовжньої осі.

Інтернет-магазин «Медмелочи» пропонує широкий вибір інструментів для хірургії, травматології та ортопедії. Ми постійно працюємо над збільшенням свого асортименту якісними та доступними товарами. Для отримання професійної консультації або ж у разі виникнення сумнівів у виборі позиції зверніться до наших менеджерів.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner