Кошик
411 відгуків

Утилізація

Медичні відходи виникають в результаті медичного догляду, або подібної практики, в ході досліджень, догляду за пацієнтами або при виконанні дослідницьких робіт (використані шприци, голки медичні, забруднена вата, бинти, перев'язувальні матеріали, рукавички та інші відходи медичної практики), препарати та речовини (в т.ч. ветеринарні), засоби і товари лікарські (в т.ч. аерозолі), їх залишки зіпсовані, прострочені або такі, які не можна ідентифікувати. Їх заборонено викидати на смітники, закопувати або позбавлятися іншим способом. Єдиний варіант - це утилізація медичних відходів.

Далеко не всі медичні відходи становлять небезпеку. Тому перед утилізацією важливо їх правильно розсортувати.

В першу категорію (клас A) входять: будівельне сміття, неінфікований папір, харчові відходи (виняток становлять відходи інфекційного та шкірно-венерологічного відділень), сміття не медичного характеру і будь-які інші епідемічно безпечні об'єкти.

До епідемічно небезпечних відходів (клас B) відносять все сміття, яке було в контакті з хворими пацієнтами або інфікованими матеріалами, включаючи відходи патологоанатомічного відділення, операційних (відходи органічного походження), виділення пацієнтів.

Медичні відходи, що представляють хімічну загрозу (клас C – токсикологічно небезпечні) – це будь-які медикаменти (включаючи дезінфікуючі, діагностичні), які не підлягають використанню (закінчився термін придатності, через недотримання правил зберігання втратили свої властивості), пристрої, що містять ртуть, цитостатики, хімічні препарати.

Будь-які пристрої, матеріали, предмети, незалежно від агрегатного стану, в складі яких радіонукліди перевищують допустимий рівень радіаційної безпеки, вважаються радіоактивними. Їх відносять до класу D.

Збір та утилізація медичних відходів повинні здійснюватися відповідно до їх класу небезпеки. Утильсировину, яке не є загрозою, може бути утилізовано на полігонах твердих побутових відходів.

Збір медичних відходів здійснюється в спеціальні контейнери  або міцні, еластичні і на 100% герметичні двошарові пакети. Для кожного класу медичних відходів передбачений свій колір і маркування: білий або зелений - для класу A, червоний - для класу B, жовтий - для класу C, чорний - для класу D.

Всі відходи, які становлять небезпеку, перед утилізацією або переробкою підлягають обов'язковому знешкодженню. Для цього можуть використовуватися різні методи і обладнання:

·         стерилізація водяною парою;

·         хімічна детоксикація;

·         дезінфекція в автоклаві;

·         мікрохвильова обробка.

Після знезараження медичні відходи утилізують методом поховання або спалювання в спеціальних печах. Деякий утильсировину може бути відправлено на вторинну переробку.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner