Кошик
411 відгуків

Хірургічні ножиці: види, де використовуються, як обрати

Хірургічні ножиці: види, де використовуються, як обрати

Хірургічні ножиці – один з основних інструментів лікаря-хірурга, який використовується при кожному хірургічному втручанні для розрізання тканин або медичних матеріалів. Не зважаючи на схожість завдань, які виконуються будь-якими ножицями, існує багато різновидів цього хірургічного інструменту.

Де використовуються ножиці в медицині

Хірургічні ножиці є незамінним інструментом при проведенні будь-якої операції, знятті пов’язки, швів чи гіпсу. Вони використовуються для розрізання м’яких, кісткових та хрящових тканин, оболонок різних органів, також для швидкого та точного зняття швів та медичного фіксуючого матеріалу. Сфера застосування ножиць в хірургії дуже різноманітна, вона включає різні види хірургії, стоматологію, ортопедію, травматологію, гінекологію, офтальмологію та багато іншого.

Хірургічні ножиці: види інструментів

За принципом дії усі хірургічні ножиці поділяють на 2 групи:

  • шарнірні – медичні ножиці, що мають класичний вигляд, дві половинки з ріжучими лезами з одного боку і кільцями для утримання інструменту з'єднані між собою шарнірами.
  • гільйотинні – призначені для розтину кісток та хрящів. Мають особливу будову – леза розташовуються одне під одним паралельно, забезпечуючи можливість одним різом розсікати досить значні площі.

Також слід окремо виокремити мікрохірургічні ножиці, що мають короткі ріжучі площини, та використовуються при операціях, які потребують високої точності виконання (наприклад: операції на очах, у носі).

За видом робочої частини розрізняють:

  • прямі;
  • вертикально вигнуті;
  • горизонтально вигнуті.

За формою наконечника бувають гудзикові, гострокінцеві, тупокінцеві і комбіновані – з одним гострим кінцем медичні ножиці. Також хірургічні ножиці відрізняються за розмірами від маленьких виробів до достатньо великих варіантів.

Як обрати хірургічні ножиці

Обираючи хірургічні ножиці, важливо звернути увагу на кілька факторів. Перш за все, потрібно враховувати тип операції, для якої ножиці будуть використовуватися. Наприклад, для загальних операцій зазвичай використовуються загальні хірургічні ножиці. Також існують спеціалізовані хірургічні ножиці, такі як ножиці для розрізання кісток або ножиці для розрізання кровоносних судин. Вони мають спеціальну форму та розміри, що дозволяють виконувати цільові процедури з високою точністю.

Хірургічні ножиці належать до групи ріжучих інструментів, тому окрім загальних вимог потрібно також звертати увагу на додаткові специфічні вимоги до такого роду інструментів:

  • ріжучі поверхні повинні бути гострими, не мати тріщин, зазубрин чи іншого роду пошкоджених місць;
  • ріжучі кромки ножиць повинні стикатися лише в одному місці, яке переміщується при змиканні половинок інструменту;
  • з’єднання складових частин має бути міцним;
  • матеріал виготовлення - корозійностійкі матеріали;
  • довговічність, що передбачає стійкість до циклу стерилізаційної обробки інструменту.

Де вигідно купити хірургічні ножиці

Отже, хірургічні ножиці є необхідним інструментом у багатьох галузях медицини. Обираючи їх, важливо враховувати тип операції та якість матеріалу. Для вигідної покупки хірургічних ножиць рекомендується звернутися до спеціалізованих медичних постачальників або інтернет-магазинів.

Купити ножиці хірургічні прямі та вигнуті, гострокінцеві та тупокінцеві, загальнохірургічні та для застосування у спеціальних галузях медицини ви зможете зробивши замовлення на сайті нашого медичного магазину MedMelochi. Також в асортименті магазину представлено широкий вибір хірургічних інструментів, шовних матеріалів, антисептиків та витратних матеріалів. Покупка хірургічних ножиць в магазині MedMelochi гарантує якість товару, доступні ціни та зручну доставку товару.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner